"מהן החולשות הגדולות ביותר שלך?" איך עונים על השאלה הזו מבלי לאבד את הסיכויים להתקבל למקום העבודה? יותר מזה, איך עונים בצורה שמציגה אתכם באור חיובי וגורמת למראיין שלכם להתרשם מכם ולחשוב שאתם האדם המתאים ביותר למשרה? כל התשובות בכתבה שלפניכם.

אתם לקראת סוף הריאיון. סיפרתם כבר על עצמכם, מדוע אתם מעוניינים במשרה ומה הופך אתכם למועמדים הטובים ביותר לתפקיד. המראיין עבר איתכם על הרזומה שלכם ודיברתם על יעדים ומטרות לטווח הקצר והארוך. אתם מרגישים שעניתם היטב על כל מה שהמראיין שאל אתכם ואפילו נקשרה ביניכם לבינו שיחת חולין משעשעת, שהיא אחד הסימנים לראיון עבודה מוצלח. אתם על הגל!

לפתע, בזמן שאתם כבר עסוקים בלדמיין את המכונית שלכם בחניון של החברה ואת תפריט ארוחות הצהריים שתאכלו בשלל המסעדות בסביבה, שואל המראיין את שאלת החולשות המפחידה ואתם נאלמים דום.

מאיפה זה הגיע פתאום? ומה בכלל עונים לשאלה כזו?!

שאלה אודות החולשות והחסרונות שלכם היא עסק לא פשוט. זו אחת השאלות שנחשבות הקשות ביותר בכל ריאיון עבודה והתשובה עליה עשויה לחשוף הרבה עליכם, בין אם תרצו או לא תרצו. הדברים שתגידו, האופן בו תגידו אותם, מה שתימנעו או תתחמקו מלומר, כל אלו יעזרו למראיין המנוסה לגבש את דעתו עליכם. עסק מלחיץ, ללא ספק. ובכלל, מי מאיתנו רוצה לדבר עם אדם שאינו מכיר על החולשות שלו, ועוד אדם שבאופן ברור עומד לשפוט אותנו על זה?!

ואולם, מסתבר שקיימות מספר דרכים לענות על שאלת החולשות בחוכמה. ראשית, נרצה להבין מה זו השאלה הזו, לאיזו תשובה מצפה המראיין ומה הוא, בעצם, בא לבחון. שנית, ננסה להבין על אילו חולשות מדובר ואיך בוחרים אותן. שלישית, ולא פחות חשוב ממה לומר, ננסה להבין מה בשום פנים ואופן אין לומר. לבסוף, נבחן את התשובות הטובות ביותר לשאלה, אלו שיגרמו למראיין שלכם להבין שאתם המועמדים המתאימים ביותר לאייש את המשרה.   

אז, קודם כל, מה זו השאלה הזו?